گالری ما

اطلاعات تماس

مقدمه: شركت ايده پويان وارد كننده عايق هاي فوق پيشرفته isover فرانسه و برند ursa آلمان مي باشد كه مخصوص كف آپارتمان و صداهاي كوبشي و ضربه اي مي باشند.
به‌منظور عایق‌کاری ساختمان از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. سعی می‌کنیم در این مقاله جدیدترین روش عایق‌کاری را معرفی کنیم. همان‌طور که می‌دانید یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در خانه‌های آپارتمانی با آن مواجه هستیم موضوع سروصدا است. اکثر افرادی که زندگی در آپارتمان را تجربه کرده‌اند از سروصدای بچه‌ها، مهمان‌ها، آشپزی یا نظافت خانه همسایه‌ها گله می‌کنند. با توجه به اینکه، شغل افراد و زمان استراحت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است، پدیده آلودگی صوتی می‌تواند مشکلات فراوانی برای زندگی شخصی و کاری افراد ایجاد کند. روش عایق صوتی کف مناسب‌ترین راهی است که می‌توان در عدم انتقال صدا در محیط‌های آپارتمانی به کار برد.

تمامی اطلاعات مورد نیاز مربوط با خدمات عایق صوتی روف گاردن را اینجا مشاهده کنید.

معرفی عایق نانو

یکی از موثرترین پدیده‌ها در انقلاب صنعتی، دستیابی به فناوری نانو است. فناوری نانو در تمام رشته‌ها و صنایع کاربرد دارد. به همین دلیل آن را موج چهارم انقلاب صنعتی می‌نامند. و دو كمپاني بزرگ isover و ursa پيشرو در اين حوزه ميباشند هدف اصلی در فناوری نانو این است که با استفاده از مواد مختلف، ویژگی‌ها و خواص جدیدی به ترکیبات و محصولات قدیمی اضافه کنیم. امروزه نمی‌توان صنعت یا محصولی را مشاهده کرد که برای ارتقای کیفیت آن از فناوری نانو استفاده نشده باشد.
همان‌طور که گفتیم عایق‌کاری یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در صنعت ساختمان است؛ و با توجه افزایش جمعیت جهان پدیده شهرنشینی و زندگی آپارتمانی نیز در حال افزایش است؛ بنابراین، اغلب کشورهای پیشرفته سعی می‌کنند از فناوری نانو در محصولات عایق‌کاری ساختمان‌ها استفاده کنند. کشور فرانسه و آلمان در این حوزه پیشگام هستند. آن‌ها سعی می‌کنند با استفاده از دانش تخصصی و کاربرد هوشمندانه خواص آکوستیک انواع مختلف مصالح را برای عایق صوتی کف، عایق صوتی سقف و  دیوار تولید کنند.

مزایای عایق صوتی کوبشی

انواع روش‌های عایق‌کاری

عایق‌کاری بخش‌های مختلف خانه با دو روش توکار و روکار انجام می‌شود. هر یک از این دو روش، معایب، مزایا و کاربردهای ویژه‌ای دارند. از روش توکار تنها برای ساختمان‌هایی در حال ساخت استفاده می‌شود. بنابراین، اگر قصد بازسازی منزل مسکونی خود را دارید و تمایل به تخریب کلی عایق صوتی دیوار مشترک و کف آن ندارید بهتر است استفاده از عایق‌کاری توکار را فراموش کنید.
روش روکار، روشی بسیار مناسب است که امکان اجرای آن در ساختمان‌های مسکونی قدیمی و در حال ساخت فراهم است. در این روش برای نصب عایق‌های صوتی نیازی به کندن کف، دیوارها و سقف وجود ندارد. در نتیجه، هزینه اقتصادی را در مرحله بازسازی منازل کاهش می‌دهد. توصیه می‌کنیم که برای بهینه‌سازی عایق صوتی کف در مرحله ساخت یا بازسازی حتما از مواد نانو استفاده کنید.

مزایای عایق صداگیر صوتی کف در خانه‌های آپارتمانی

بخوانید: عایق صوتی ماینر

ضرورت استفاده از مواد نانو برای عایق صوتی کف در روش روکار

در گذشته برای عایق‌کاری ساختمان‌ها از مواد مختلفی مانند پشم‌شیشه استفاده می‌شد. این مواد برای سلامتی مضر بوده و عایق ضعیف صوت هستند. عایق‌های قدیمی عمر مفید کمی دارند. اگر از عایق پشم‌شیشه در دیوار و سقف استفاده کنید متوجه می‌شوید که پس از رنگ‌آمیزی دیوارها تغییر رنگ داده و حالت زردی در آن‌ها مشاهده می‌شود. مواد سازنده پشم‌شیشه احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. البته فراموش نکنید در برخی موارد بهترین گزینه برای عایق‌کاری روکار پشم‌شیشه است؛ اما با توجه به این معایب توصیه می‌کنیم مواد نانو را در عایق‌کاری روکار جایگزین مواد قدیمی کنید.

مزیت استفاده از مواد نانو در عایق‌کاری کف، عایق سقف و عایق دیوار

مقالات: عایق صوتی صنعتی

مهم‌ترین نکات در کاربرد عایق صوتی کف

یکی از اشتباهاتی که در پروژه‌های مختلف برای عایق صوتی کف انجام می‌شود، استفاده از مواد و عایق‌های مشابه در بخش‌هایی مانند سقف، دیوار و کف ساختمان است. علیرغم اینکه در ساختمان‌سازی ایران این فرایند طبیعی به نظر می‌رسد؛ اما در عایق‌کاری روکار هرگز نباید از مواد و ترکیبات مشابه در قسمت‌های مختلف مانند سقف، دیوارها و کف استفاده نمود. معمولا، معمارها و ساختمان‌سازان ایرانی بدون توجه به موقعیت ساختمان و محل موردنظر معمولا برای اتاق‌خواب، سالن پذیرایی، آشپزخانه و … عایق مشابه انتخاب می‌کنند؛ اما باید بگوییم، میزان صدای تولیدشده در هر بخش از منزل متفاوت است. بعلاوه، انتظار داریم در بعضی از بخش‌های خانه مانند سرویس بهداشتی امکان انتقال هیچ نوع صدای وجود نداشته باشد. به همین دلایل، فرایند عایق‌کاری ساختمان بسیار حساس و پیچیده است.
در حال حاضر در اغلب کشورهای توسعه‌یافته در عایق‌کاری روکار ساختمان از مواد نانو استفاده می‌شود. عایق‌های نانو نمونه‌ای از عایق‌های مدرن هستند که دارای ضخامت مختلف بوده و قابلیت نصب در هر بخش از خانه را دارند. غیرقابل اشتعال هستند بنابراین در آشپزخانه به‌راحتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

عایق صوتی کف

قیمت عایق‌کاری

برای تعیین دقیق قیمت عایق‌کاری باید به موارد مانند ضخامت و مساحت ساختمان توجه کرد؛ بنابراین بهتر است ابتدا با کمک مهندسان مجرب مساحت کف ساختمان را با دقت اندازه‌گیری کنید، سپس مصالح مناسب را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

با توجه به افرای جمعیت جهان و افزایش پدیده شهرنشینی، سبک زندگی سنتی به زندگی آپارتمانی تغییر پیدا کرده است. آپارتمان‌ها فضای کوچکی داشته و انتقال صدا بین ساختمان‌ها و طبقات به‌راحتی انجام می‌شود. با توجه به اینک‌ها اغلب افراد خانواده برای تامین زندگی ناچار هستند ساعات زیادی را کار کنند، محیط خانه باید بسیار آرام باشد تا فرد با استراحت کافی برای کار اما ده شود. بعلاوه، نمی‌توان خانه‌ها را بدون صدای بازی بچه‌ها یا مهمانی‌ها تصور کرد؛ اما باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کرد که هیچ آزاری برای همسایه‌ها ایجاد نشود. همین امر موجب استفاده از مصالح مختلف برای عایق‌کاری ساختمان‌ها شد. پشم‌شیشه اولین ماده عایق صوت بود، اما به دلیل معایب مختلف به‌مرور زمان جای خود را به مواد نانو داد. عایق صوتی کف نانو دارای خاصیت آنتی باکتریال بوده و ضد آب است. به همین دلیل، به‌راحتی می‌توان از آن در حمام، آشپزخانه، سرویس‌های بهداشتی، سالن پذیرایی و … استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: عایق صوتی درب