گالری ما

اطلاعات تماس

بهترین عایق صوتی سقف

آشنایی با بهترین عایق صوتی برای سقف

آشنایی با بهترین عایق صوتی سقف

در این محتوا با مفاهیم مختلفی در رابطه با عایق صوتی سقف و برخی مفاهیم پیرامون این مسئله آشنا خواهیم شد.

قطعا این شرایط برای شما نیز به وجود آمده که وارد خانه ای شدید که سرشار از ارتعاشات و صداهای مختلف می باشد. ایجاد صدا های مختلف در خانه ها، ناشی از نامطلوب بوده سازه است. در واقع با عایق نبودن سقف هر مکان، ممکن است کوچک ترین صداها مانند قدم زدن در طبقات بالایی و همچنین صدا های مختلف به راحتی منتقل شود. اگر واحد موردنظر شما در راس مکان های پر تردد شهر باشد، قطعا میزان صدا های پیرامون شما افزایش خواهد یافت.

این مسئله به مرور زمان باعث ناراحتی شما خواهد شد. بنابراین امروزه سازندگان آپارتمان ها تلاش می کنند تا در عایق صوتی سقف ها، به بهترین شکل عمل کنند. علاوه بر این موضوع برخی از صاحبین ملک نیز به دنبال بهترین روش برای عایق بندی سقف خانه خود هستند.

در سال های اخیر مجموعه های مختلفی در سراسر کشورمان تاسیس شده اند که به انجام فرآیند عایق صوتی سقف می پردازند. برخی از این مجموعه ها مانند شرکت ایده پویان با معرفی بهترین عایق صوتی سقف تلاش می کنند تا خانه شما را از هر گونه صدای اضافی دور کنند. در همین راستا اگر قصد استفاده از عایق های مختلف را در محل موردنظر خود دارید، باید اطلاعات مفیدی را در رابطه با این محصولات داشته باشید. در صورت کسب اطلاعات لازم در این زمینه، قطعا می توان میزان کیفیت عایق بندی سقف را افزایش داد.

عایق صوتی برای سقف ساختمان

عایق صوتی برای سقف ساختمان

در گذشته بحث عایق کردن سقف یا کف منازل بسیار کمتر مطرح بود، اما امروزه مردم کشورمان اهمیت بسیار بیشتری را به این مسئله می دهند. نیاز است که بدانید، ارتعاشات تولید شده در واحد های مختلف آپارتمانی، اغلب از نوع کششی یا کوبشی هستند. به همین دلیل ممکن است این دسته از ارتعاشات باعث آزار و اذیت ساکنین واحد های مختلف شوند. بنابراین با وجود چنین مشکلاتی، بهترین راهکار ممکن، استفاده از عایق های صوتی برای سقف ساختمان ها می باشد. توجه داشته باشید که امروزه تنوع مختلفی از عایق های صوتی در کشورمان تولید و ارائه می شوند. بسیاری از این عایق ها در حین ساخت آپارتمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از عایق ها نیز پس از ساکن شدن خانواده ها نیاز به نصب دارند. توجه داشته باشید که در هر دو حالت امکان نصب عایق صوتی سقف وجود خواهد داشت.

استفاده از سقف کاذب، برای عایق صوتی سقف

اولین روش برای عایق صوتی سقف آپارتمان ها، استفاده از سقف های کاذب می باشد که تاکنون نتایج مطلوبی را داشته است. نیاز است که بدانید، سقف کاذب به عنوان یکی از راحت ترین گزینه ها برای کاهش ارتعاش ساختمان ها شناخته می شود. البته توجه داشته باشید که استفاده از سقف کاذب به تنهایی نمی تواند در کاهش صدا موثر باشد. نیاز است در کنار سقف کاذب از ماده هایی همچون فایبرگلاس، الیاف معدنی، سلولز سلول باز یا … استفاده شود. در صورت استفاده از این موارد، میزان جذب صدا بسیار کمتر شده و نویز کمتری وارد واحد شما نیز خواهد شد. اصلی ترین علت استفاده از سقف کاذب، کاهش صدای هوابرد بوده و این روش تاثیر مستقیمی را در کاهش نویز ندارد. توجه داشته باشید که استفاده از سقف کاذب برای کاهش صدا می تواند هزینه های مناسبی را نیز به همراه داشته باشد.

مطالب پیشنهادی  عایق صداگیر دیوار،عایق صداگیر سقف برای صداگیری 100%

پشم معدنی

شاید برای شما جالب باشد، اما امروزه در ساخت و ساز آپارتمان های مختلف استفاده زیادی از ماده پشم معدنی می شود. این عایق توانایی دفع انواع صدا ها، حریق و حرارت را در اختیار ندارد. توجه داشته باشید که این نوع ماده از نوعی سنگ آذرین به نام بازالت تولید می شود. توجه داشته باشید که در تولید پشم سنگ از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود. همین مسئله نیز موجب شده تا میزان استفاده از پشم معدنی در پروژه ساختمانی افزایش یابد.

اجرای انواع عایق صوتی سقف

ضد آلرژی بودن این محصول و همچنین وزن سبک آن که موجب ایجاد وزن اضافه نمی شود، از ویژگی های اصلی پشم سنگ به شمار می رود. دوام و طول عمر پشم سنگ در مقایسه با سایر عایق های صوتی فوق العاده بوده و همین مسئله موجب شده تا پشم سنگ در میان انواع عایق صوتی سقف قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این محصول نارسانا بوده و هدایت الکتریکی آن صفر می باشد. به همین دلیل در عایق بندی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین عایق سقف
بهترین عایق صوتی برای سقف منزل

پلی یورتان، عایق صوتی سقف آپارتمان

یکی از عایق های پر مصرف در صنعت های مختلف، عایق صوتی پلی یورتان می باشد. عایق پلی یورتان از ویژگی های بسیار زیادی بهره مند بوده که همین مسئله سبب افزایش محبوبیت آن شده است. شاید برای شما جالب باشد اما این محصول به وسیله دو ماده مایع تهیه می شود. ماده ایزوسیانات و پلی ال ساختار اصلی پلی یورتان را تشکیل می دهند. امروزه اسپری های پلی یورتان نیز به منظور ایجاد عایق بندی سقف در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. توجه داشته باشید که این محصول به دلیل داشتن توانایی های ایده آل، اجازه ورود صداهای مختلف را به واحد شما نخواهد داد و تا میزان کمی نیز سبب کاهش صدای واحد شما می شود. به همین دلیل نیز پلی یورتان را به عنوان یک عایق آکوستیک  مناسب در بازار عایق های مختلف معرفی می کنند.

پشم شیشه، پرکاربرد در عایق صوتی آپارتمان ها

اگر قیمت عایق صوتی سقف آپارتمان ها برای شما اهمیت بسیار زیادی را دارد، قطعا می توانید پشم شیشه را در گزینه های موردنظر خود قرار دهید. به طور کلی پشم شیشه از قدیمی ترین عایق ها در صنعت ساخت و ساز شناخته می شود که امروزه نیز توسط سازندگان آپارتمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید پشم شیشه، در ابتدا شیشه را تبدیل به مذاب کرده و سپس آن را به ریز دانه های الیاف تبدیل می کنند. پروسه تولید پشم شیشه موجب شده تا قیمت نهایی این محصولات نسبتا مناسب باشد. ساختار الیافی پشم شیشه موجب می شود تا هوای پیرامون این محصول درون محصول حبس شود. در نتیجه این فرآیند خاصیت ارتجاعی در پشم شیشه ایجاد خواهد شد. تمامی این ویژگی های موجب می شوند تا پشم شیشه عایق صوتی مناسبی برای سقف آپارتمان ها به شمار نرود. امروزه از پشم شیشه برای ساخت سقف های عایق آکوستیک استفاده بسیار زیادی نمی شود.

مطالب پیشنهادی  عایق صوتی اتاق خواب نانو،عایق صدا دیوار اتاق خواب

قیمت عایق صوتی سقف

توجه داشته باشید که پشم شیشه نمی تواند به عنوان عایق صوتی سقف   عمل کند،ولی در ایجاد دمای مناسب در محیط  نقش دارد. همان طور که گفته شد به دلیل حبس هوا توسط پشم شیشه، این محصول می تواند در زمستان ها گرمایش بیشتری را وارد منزل شما کند و در تابستان ها موجب ایجاد دمای مناسب در خانه شما شود. توجه داشته باشید که از این متریال در قسمت های مختلف دیگر آپارتمان ها نیز استفاده می شود.

عایق صوتی اورسا برای سقف

یکی دیگر از جدیدترین عایق های صوتی سقف آپارتمان ها، عایق صوتی اورسا (ursa)می باشد. نیاز است که بدانید، این متریال به عنوان یکی از جدیدترین عایق ها در این عرصه شناخته می شود. به همین دلیل نیز صنعتگران مختلفی به استفاده از عایق ضد کوبش اورسا برای ایجاد یک فضا آکوستیک می پردازند. لازم به ذکر است در تولید عایق صوتی ursa از ماده نانو الیاف استفاده می شود. اورسا می تواند در کاهش صداهای هوابردی به میزان 70 الی 100 درصد و در کاهش صداهای کوبشی به میزان 60 الی 80 درصد بسته به نوع اسکلت ساختمان و کاربری و سن بنا موثر باشد. امروزه اکثریت پروژه هایی که ساخت و ساز در آن ها انجام می گیرد، برای عایق بندی نقاط مختلف، از اورسا به عنوان عایق استفاده می شود. توجه داشته باشید که اورسا نسل جدیدی از عایق های صوتی است و به همین دلیل اعتماد بیشتری به این عایق می شود، اما با توجه به نتایج به دست آمده از تست های انجام گرفته بر روی این عایق، نمرات بسیار مطلوبی به دست آمده است. نحوه نصب و اجرای عایق ضد صوت وصداگیر اورسا بروی سقف و دیوار یکسان است.

بهترین عایق سقف اورسا
بهترین عایق صوتی سقف خانه

متریال محبوب برای عایق بندی سقف

صفحات یا تخته های فیبر سلولزی

نیاز است که بدانید، صفحات یا تخته های فیبر سلولزی به عنوان یکی از بهترین نسل های عایق صوتی سقف شناخته می شوند. این تخته ها اغلب از الیاف نیشکر تهیه و تولید می شوند. به دلیل پروسه تولید مناسب این محصولات، تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ تخته های فیبر سلولزی وجود دارد. توجه داشته باشید که تخته سلولزی صرفا گزینه بسیار مناسبی برای عایق صداهای آزار دهنده هستند. اگر قصد دارید تا از این محصول به عنوان یک عایق رطوبتی استفاده کنید، قطعا گزینه اشتباهی را انتخاب کرده اید. توجه داشته باشید که این تخته ها در برابر رطوبت و آتش مقاومت بسیار کمتری را از خود نشان می دهند. بنابراین با توجه به مورد ذکر شده، به خرید صفحات یا تخته های فیبر سلولزی بپردازید و خرید خود را نهایی کنید.

استفاده از متریال باکیفیت برای عایق سقف

فوم ایکس پی اس برای عایق صوتی سقف

فوم ایکس پی اس نیز به عنوان بهترین عایق صوتی سقف و دیوار در بازار های کشورمان شناخته می شود. بسیاری از ارائه دهندگان عایق ها، این فوم را به دلیل ساختار منحصر به فرد آن به عنوان یک عایق فوق العاده معرفی می کنند. فوم ایکس پی اس از ضریب صدای بالایی بهره مند بوده و به عنوان گزینه ای تمام عیار برای تمامی پروژه ها شناخته می شود. از فوم های ایکس پی اس می توان به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی نیز استفاده نمود. البته استفاده عمده از این فوم ها برای عایق صوتی سقف ها می باشد. توجه داشته باشید که این فوم ساخته شده از پلی استارین اکسترود شده است که از سلول های بسته برخوردار است. این مسئله موجب استحکام بسیار بالای فوم های ایکس پی اس شده است.

مطالب پیشنهادی  لیست مراکز فروش عایق صوتی ایده پویان در تهران

توجه داشته باشید که وزن فوم های ایکس پی اس بسیار کم بوده و به همین دلیل بار اضافی بر روی سازه ایجاد نمی کند. همچنین فوم های ایکس پی اس در برابر تحمل بار های طولانی و خزش های مختلف دچار مشکل نخواهند شد. لازم به ذکر است که امکان رشد قارچ یا باکتری در پیرامون این فوم ها وجود نداشته و به همین دلیل این محصول از محبوبیت بیشتری بهره مند است. عدم ایجاد حساسیت، مقاومت در برابر شستشو، حمل و نقل آسان و امکان تولید آن در ابعاد گوناگون، از اصلی ترین ویژگی های این فوم به شمار می رود. با وجود تمامی موارد ذکر شده، قطعا فوم ایکس پی اس را می توان به عنوان یکی از بهترین گزینه های ممکن برای عایق بندی صوتی سقف شناخت.

آیا امکان استفاده از عایق صوتی سقف تنها در مرحله ساخت وجود دارد؟

یکی از عقاید اشتباه بسیاری از مردم کشورمان، این مسئله بوده که استفاده از عایق صوتی سقف تنها در مراحل ساخت واحد ها وجود دارد. نیاز است که بدانید، این موضوع کاملا غلط بوده و امروزه عایق های صوتی مختلفی پس از ساخت واحد ها نیز نصب می شوند. برای انجام این فرآیند، نیاز است تا تنها با مجموعه های معتبر در این زمینه ارتباط بگیرید. در حال حاضر مراکز بسیار زیادی با انجام تمامی امورات مربوط به عایق بندی ساختمان ها به فعالیت می پردازند.

عایق بندی سقف با بهترین کیفیت

برخی از این مراکز توانسته اند با بهره گیری از بهترین متد های روز دنیا، تاثیر مستقیمی را در کاهش صداهای مختلف واحد های شما داشته باشند. توجه داشته باشید که شما برای برخورداری از خدمات بهتر، نیازمند شناخت بهترین عایق صوتی سقف واحد خود هستید. بنابراین مشورت گرفتن از این مراکز می تواند شما به هدف نهایی خود برساند. توجه داشته باشید که ارائه خدمات در این زمینه باید تنها توسط مراکز معتبر صورت بگیرد تا کاهش صدای لازم در محل شما انجام شود.

جمع بندی

همان طور که متوجه شدید تنوع مختلفی از انواع عایق صوتی سقف برای شما ذکر شده تا با هر یک از آن ها آشنا شوید. نیاز است که بدانید، هر یک از این عایق ها می توانند تا میزان مشخص شده ای در کاهش صدای واحد های شما نقش داشته باشند. عامل های دیگری نیز وجود دارند که موجب کاهش صدای واحد شما شده و سبب ایجاد یک فضای آکوستیک می شوند. بنابراین انتخاب این عایق ها باید توسط افراد فوق حرفه ای در این زمینه انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. در همین راستا پیشنهاد می کنیم تا در ابتدا به همکاری با یک مرکز معتبر در این زمینه بپردازید. در این صورت کیفیت نهایی این فرآیند بسیار بهتر خواهد شد

ایده پویان